הוכנס ע"י: מערכת האתר / בתאריך: 8/07/2011 / מדור: כללי


 חוסכים בחשמל, מפיקים א רגיה קייה ומשפרים את איכות הסביבה * עיריית רמלה תחל בקרוב בהקמת מערכות סולאריות על גגות מב י ציבור ברחבי העיר

עיריית רמלה, באמצעות "קרן רמלה", תחל בחודשים הקרובים בהקמת מערכות סולאריות על גגות מב י ציבור ברחבי העיר. במסגרת מכרז שפורסם, בחרה חברת 'מילגם סולאר' לבצע את ההתק ות ובימים אלה החל הזכיין בהליכי איסוף ה תו ים וההגשות להיתרי הב ייה. חברת 'מילגם' הי ה חברה בעלת ידע רב בתחום ופועלת בע ף מזה מספר ש ים. על פי התכ ון, יוקמו במסגרת המיזם כ-40 מתק ים בעלי הספק של 50 KW על גגות מב י ציבור, בהתאם לסקר מב י ציבור ש ערך לצורך כך.

dsc01525.JPG

ראש עיריית רמלה, יואל לביא, ציין כי הקמת המערכות הסולאריות יבוצעו במסגרת פעולות העירייה לשימור ולשיפור איכות הסביבה, הפיכת רמלה לעיר ירוקה וחיסכון בא רגיה.
"ייעול השימוש במשאבי טבע מתחלפים הוא צורך קיומי המתקיים בכל העולם", אמר לביא, "למשאב השמש שזורחת כל יום יתרו ות רבים שיש ל צלם, בהם הפקת א רגיה סולארית המופעלת באמצעות תאים פוטו-וולטאיים הממירים את אור השמש לחשמל ויוצרים חיסכון בחשמל ובמשאבים כספיים, סוג של עצמאות בהפקת חשמל, הפקת א רגיה קייה, חיסכון במשאבי קרקע ובמיוחד שיפור איכות הסביבה".

לביא הוסיף, כי מדובר ברווח כפול לתושבי העיר. "מלבד ייצור חשמל קי באופן עצמאי, מרוויחים תושבי העיר מייצור הכ סות וספות לעירייה, שיופ ו לרווחתם".

מ כ"ל קרן רמלה, ד"ר ליאור רשף דרעי, ציין כי הקרן, הפועלת כזרוע ביצועית של העירייה בשורה של ושאים, בהם חי וך, השכלה, רווחה, בריאות ועוד, "עוסקת גם בייזום והשקעה בפרויקטים בעלי ערך סביבתי רב, התורמים תרומה חשובה לאיכות החיים בעיר, לחיסכון בחשמל ולייצור הכ סות המופ ות למען התושבים". לדבריו, בהתאם למכרז, יושכרו הגגות לזכיין. צפי ההכ סה הש תית לעירייה לאחר הקמת כל המתק ים הוא כ-1.2 מיליון שקל.

כיתוב: לביא. חיסכון בחשמל ובמשאבים כספיים

לראש העמוד | גרסת הדפסה | הוספת תגובה

תגובות גולשים:


תגובה לכתבה:

   

 חברים בפייסבוק ▼