מוזיאון רמלה ויד לבנים

המוזיאון העירוני שנפתח בשנת 2001, בבניין היסטורי שנבנה בשנת 1922 ושימש את עיריית רמלה תחת המנדט הבריטי. המוזיאון העירוני מתעד ומציג את תולדות העיר למן הקמתה במאה השמינית לספירה ועד ימינו. תצוגת הקבע כוללת שישה חדרי תצוגה בהם ממצאים המציגים את חיי היום יום, המסחר והאומנות ואת המרקם האתני הרב-תרבותי של האוכלוסיה. כמו כן מוצגים במוזיאון מבחר מטבעות ומטמונים שהתגלו בעיר ומודלים של מבנים מרכזיים והיסטוריים – בריכת הקשתות ומכלול המסגד הלבן.

עוד במוזיאון תולדות מלחמת השחרור בעיר ובסביבתה, אוהל המעברות המייצג את ההתיישבות המואצת בעיר בשנות החמישים, תוכניות הפיתוח העתידי של העיר ומוסד יד לבנים המנציח את חללי העיר במערכות ישראל.
במקום חדר הנצחה הכולל את אלבומי הנופלים. פינת הנצחה ומצגת המנציחה את חללי העיר. בחצר הסמוכה נמצאת האנדרטה לנופלים במערכות ישראל.
מטמון הזהב מרמלה.
המטמון כולל 376 מטבעות זהב מהתקופה העבאסית וכן שישה מטילי זהב.
 


אירוע הפתיחה לתערוכה "לשנה טובה" במעמד יו"ר הכנסת ח"כ ראובן (רובי) רבלין - ספטמבר 2011

 


תערוכות מתחלפות - לשנה טובה - כרטיסי הברכה שאהבנו... - רה"ש תשע"ב, ספטמבר 2011-מרץ 2012

 


טיול צוות המוזיאון והמתנדבים למוזיאון ישראל החדש 26 ינואר 2011.

 


תצוגת קבע - מטמון הזהב מרמלה.
המטמון כולל 376 מטבעות זהב מהתקופה העבאסית וכן שישה מטילי זהב.

 


סדנאות חינוכיות - תיאטרון-מוזיאון
הילדה "חרסייה" מרמלה משחקת בבוץ ותוך כדי משחק מגלה את האדמה כ"חומר גלם". תיאטרון מוזיאון הוא מופע אינטימי בו התלמידים הם הקהל והשחקנים בו זמנית והממצאים במוזיאון הם המה, כלי המחשק והתפאורה.

 


תערוכות מתחלפות - "כחול,לבן, ירוק" – סוגיות סביבתיות במבט מקומי" - אוקטובר 2010 – אפריל 2011

 


תערוכות מתחלפות - "כחול,לבן, ירוק" – סוגיות סביבתיות במבט מקומי" - אוקטובר 2010 – אפריל 2011

 


אוספים ותערוכות מתחלפות
אוספי המוזיואן כוללים פריטים ארכיאולוגיים בהשאלה באדיבות רשות העתיקות, תמונות ומסמכים מתולדות העיר. אוסף סבונים מסורתיים ותוצרת מסבנות עבריות מראשית המאה העשרים, אוסף כרטיסי ברכה "שנות טובות" וכן אוסף של חפצים ביתיים וכלים למלאכות הבית בתקופת המעברות. במוזיאון אגף חדש לתערוכות מתחלפות הכולל שני חדרי תצוגה בשטח כולל של כ-90 מ"ר. במקום מוצגות חליפות תערוכות מאוספי המוזיאון, עבודות של אומני העיר ותערוכות בנושאים שונים. אנו ממליצים לכם להתעדכן באתר המוזיאון.

 

מחקר
מוזיאון רמלה מסייע בהנחיה ובאיתור מקורות למחקרים אודות העיר ותולדותיה. המוזיאון מעניק מידי שנה מענק מחקר לתלמידי תואר שני עבור עבודות תזה וכן עבודות סמינר שעוסקות בתחומי ההתעניינות של המוזיאון. פרטים באתר המוזיאון.

יד לבנים
מכלול המוזיאון כולל גם את מוסד יד-לבנים בעיר. במקום חדר הנצחה הכולל את אלבומי הנופלים,פינת הנצחה ומצגת מנציחה את חללי העיר במערכות ישראל. בחצר הסמוכה נמצאת האנדרטה לנופלי העיר במערכות ישראל.

מועדי ביקור במוזיאון רמלה ויד לבנים:
רח' הרצל 112 רמלה – 72430,
טל:08-9292650, פקס: 08-9292450
museum@museum-ramla.org.il
אתר המוזיאון - www.museum-ramla.org.il

שעות פתיחה:
ימים א - ה' 10:00 – 16:00
ימי ו' וערבי חג 10:00 – 13:00

* ביקורי קבוצות מחייבים תיאום מוקדם, ( ניתן להקדים ביקורי קבוצות לשעה 09:00 )
דמי הכניסה למוזיאון (לתצוגת הקבע בלבד) 6 ₪
זכאי הנחה – תושבי העיר, גמלאים, תלמידים וחיילים - 5 ₪.

חברים בפייסבוק ▼